Magyarázzák el miért Szlovákiában…

coronavirus-4914028_1920.jpg

Hiába próbálok magyarázatot találni arra, miért Szlovákiában van jelenleg a legtöbb coviddal fertőzött beteg és halott a világon?!
És miért van Szerbiában csak töredéke a fertőzötteknek és halottak számának?! Évek óta rendszeresen hónapokat töltök Szerbiában, Vajdaságban. Tudni kell az ottani emberekről, hogy minden névnapot, születésnapot közösen, nagy létszámú közösségben megünnepelnek, most is, nem foglalkozva a coviddal. Hetente piacokon vásárolnak, templomi keresztelőkön vesznek részt, a gyerekek bölcsödébe, óvodába, iskolába járnak. Az emberek munkába járnak, a pszichológusok tréningeket tartanak. Viszont nincsenek tömeges heti tesztelések, nem járnak nagy plázákba vásárolni. Azonban február végéig közel egy millió embert beoltottak, vajdasági barátom választhatott a kínai, orosz és Pfeizer vakcina között. Szerbia nem tagja az Európai Uniónak. Szerbiában hozzánk képest viszonylag nagy a szegénység, alacsonyak a nyugdíjak, mégsem alakult ki olyan súlyos, sok áldozatot követelő covidos állapot, mint az olasz Bergamoban vagy Szlovákiában. Vajdasági barátaim szerint, ha Szerbiában élnék, koromat tekintve február végén megkaptam volna a covid elleni oltást. Így viszont Szlovákiában lehet meg sem élem az oltásomat, amíg sorra kerülök. Szerintem és mások szerint is nem a tesztelésre kellett volna ennyi időt és a sok pénzt költeni, hanem az emberek covid ellenes beoltására. Sok ártatlan ember halála szárad azok lelkén, akik csak magukkal törődtek, de nem Szlovákia lakosainak életével. A covid terjedésének, következményeket maga után hozó állapotok kivédéséért felelősök tudták már egy évvel ezelőtt, hogy mire lesz szükség. Építhettek volna ideiglenes covid kórházakat, elég lett volna a kínai mintát követni, ahol hetek alatt felépítették ezeket a kórházakat. Előre biztosítani kellett volna a többlet egészségügyi dolgozókat, akár dupla fizetéssel is, akiket fel kellett volna készíteni a betegek gyógyítására, a gépi eszközök szakszerű kezelésének elsajátítására. Nem fordulhatott volna elő, hogy olyan kórházba szállítják a covidos fiatatal betegeket, ahol egy lélegeztető gép sem volt, amikor megtörtént az átszállítás. A fiatal 90-es születésű betegek elképzelhető, hogy a felkészületlenség miatt haltak meg. Még szerencse, hogy a brexit mellett döntő Nagy Britannia február végén már közel jár a 19 millió lakosának beoltásához. Tragikusan szánalmas, amikor Szlovákiában közzé merik tenni, hogy már három ezer ember beoltottak egy nap alatt, a harmincezer helyett.

Megrázó, hogy a jelenlegi helyzetben úgy kéregetik más országoktól ezresével az oltóanyagot. Vajon a kis mennyiségű anyag kinek lesz elég, kiknek adják oda? Vagy az illetékes, felelős döntéshozók azt gondolják, hogy az oltás befejezéséig még többen meghalnak, és kevesebb oltóanyagra lesz szükség. Ez lenne a 21. század világégése, ahol is az előretolt hadosztályt alkotják meg velünk az ország irányítására alkalmatlan politikusok. Az emberiség elleni legnagyobb vétekre került sor, amit rémálmainkban sem tudtunk volna elképzelni. Sajnálom, hogy meg kellett élnem ezt a szörnyűséget. Ki kárpótolja a sok ártatlan ember haláláért a hozzátartozókat? Senkiben nem vetődött fel, hogy felelősségre vonják azokat a munkájukat elvégezni képtelen, tehetetlen, alkalmatlan, politikai lepel mögé bújt személyeket, akik miatt ártatlan emberek haltak és tovább. halnak meg. Az egész nem jól vagy sehogyan sem kezelt helyzetért felelősök azt hiszik talán mindez feledésbe megy. Hisszük, hogy nem, mert az ártatlanul meghaltak családjai soha nem felejtenek. Mint ahogy az első, második világháborúban odaveszett emberek hozzátartozói, leszármazottai sem.

A bejegyzés trackback címe:

https://lehetakarigazis.blog.hu/api/trackback/id/tr316442360

Lehet, akár igaz is

A blog az életből vett példákról, megtörtént esetekről, tapasztalatokról szól környezetünkkel, utazással, pedagógiával kapcsolatban, valamint kiállításokról, koncertekről, rendezvényekről.

Friss topikok

süti beállítások módosítása